salyangoz ilaçlama

ileadmin

salyangoz ilaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz, Salyangoz ilaçlama

Salyangozlar yumuşakçalar grubundan olup, karada yaşayan bir canlıdır. Salyangozlar sırtlarında sert bir kabuk taşırlar bu kabuk sayesinde salyangozlar kendilerini tehlikeden korurlar. Salyangoz kabuğuna bakıldığında yukarıya doğru burularak oluşmuş sert yapılardır. Baş ucunda kalın iki tane antenleri bulunan salyangozlar, besin maddelerini bu antenler sayesinde bulurlar….

Salyangoz böcekleri beslenmelerini hem etçil hem de otçul olarak sağlarlar. Otçul beslenen salyangoz böcekleri, bitkilerin taze kısımlarını ve yeni filizlenmiş bölümlerini yerler. Bu nedenle salyangozlar ekincilerib ve çiftçilerin sevmedği böcekler arasında yer alır. Bitki ile beslenen salyangoz böceklerinin yanında nadirende olsa etçil beslenen türleri vardır. Salyangozlar bol yağış alan bölgelerde ve nemli ortamlarda yaşar. Bu nedenle ülkemizde en çok bol yağış alan yerler olan Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sıkça görülürler. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmurlardan sonra ortaya çıkarlar.

Salyangoz böceklerinin vücutları su ile kaplıdır. Bu nedenle sürekli suya ihtiyaç duyan salyangozların, vücutlarında sürekli sümüksü bir sıvı üretirler. Bu sıvı salyangozlar için önemlidir. Salyangoz bu sayede vücut sıvısını dengede tutar. Salyangoz yürürken arkasında parlak iz bırakır. Salyangoz bazı toplumlarda besin maddesi olarakta kullanılır. Bu nedenle salyangoz ticareti çok önemlidir. Salyangoz ilaçlama hakkında bilgi almak yada salyangoz ilaçlaması yaptırmak için günün her saati etkil ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. ..

Salyangoz Böcekleri İle Mücadele:

Salyangoz Böceğin Özellikleri:

 • Salyangozların vücutlarında ürettikleri bu sıvı salyangoz böceğinin yaşamı için çok önem taşır. Çünkü salyangozun vücudu su ile kaplıdır. Bu nedenle nemli ortamlarda yaşayan salyangozlar özellikle yağmur sonrası ortaya çıkarlar. Bununla birlikte, sümüklüböcek ilaçlama uygulamaları da genellikle yağmurlu havalardan sonra yapılmaktadır..
 • Salyangoz tatlı sularda, denizlerde ve karada yaşayan türlere sahip olan bir böcek türüdür..
 • Kemirici ağız yapısına sahip olan salyangoz, bitkilerin köklerini kemirerek gelişimini engeller
 • Rutubetli ve nemli alanlarda yaşayan bu haşereler, sırtındaki sert kabuk içerisinde yaşar ve bu sert kabuk salyangozu birçok tehlikeden korur..
 • Beslenmelerini bitkilerin kökleri ve yaprakları ile sağlayan salyangoz çiftçilerin en sevmediği canlılar arasında yer alır. Bu nedenle bahçe gibi açık mekanlarda salyangoz ilaçlama sıklıkla yapılmaktadır..
 • Hareketini sürünerek sağlayan sümüklüböcek, vücutların ürettikleri bir sıvı üzerinde hareket ederler..
 • Ülkemizde en çok yağış alan bölgeler olan Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sıkça görülen salyangoz böcekleri, çok sıcak ve çok soğuk havalarda yaşayamaz. Salyangozun vücudundaki sıvı çok soğuk havalarda donar, çok sıcak havalarda ise kurur. Her iki durumda da salyangoz ölür…

Salyangoz Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

  1. – Salyangoz nerelerde yaşar?

Salyangozlar, nemli ve ılıman iklimlerde yaşar. Yağışın bol olduğu tropikal alanlar, salyangozun yaşaması için idealdir. Yurdumuzda Karadeniz bölgelerimizde bol miktarda görülen salyangozlar toplanarak ihraç edilir. Salyangoz havalar soğuduğunda, kabuğuna saklanır, kendini toprağa gömer veya ağaca asar..

  1. Salyangoz nasıl bir canlıdır?

Salyangoz; sürüngen, sırtında kabuğu olan, saydam görüntülü bir böcektir. Salgıladığı özel bir sıvı yerde rahat kayarak hareket etmesini sağlar. Salyangoz bitkisel beslenir, taze bitki sürgünlerini yiyerek beslenir. Dili törpü şeklinde, pütürlüdür. Kış ayında -4–5 derecede kabuğuna saklanarak, yaz ayında en fazla 30 derecede yaşama şansı bulunur…

  1. Salyangoz nasıl beslenir?

Salyangoz kendi ağırlığının 15 katı kadar yiyecek tüketebilir. Besin maddesi olarak yeşil, bitkilerin sürgünlerini kullanır. Salyangoz kuru bitkileri yemez. Yediği bitkileri vücudunda sürekli depolar. Kış aylarında, toprak altında kabuğuna çekilir, uykuya yatar.

Kırkayak böceklerinin bitkilerle besleneni olduğu gibi etçil olanları da vardır. Bu türler ölü böcek, örümcek ve solucanlarla beslenir…

  1. Salyangoz nasıl çoğalır?

Salyangoz, haşeresinde erkeklik ve dişilik organları bir arada bulunur. Ama yinede çiftleşme yöntemi ile üreme yaparlar. Salyangozlar bahar aylarında çiftleşme yapar. Bir kere çiftleşmek salyangozun yaşadığı sürece yumurta bırakması için yeterlidir. Her yumurtlama döneminde, 70–90 arasında yumurta bırakır. Salyangoz yumurtaları, 1 ay içerisinde açılır..

  1. Salyangoz ilaçlaması nasıldır?

Salyangozlar, bitkilere çok zarar veren haşerelerdir. Bitkilerin yeşil sürgünlerini yiyerek beslenirler. İlaçlama yöntemi ile salyangozun üstesinden gelmek mümkündür. Salyangoz ilaçlamasını ilaçlama eğitimi almış, kişiler yapmalıdır, izinsiz ilaçlama yapmak ve yaptırmak suçtur.

  1. Salyangoz kaç defa ilaçlama yapılmalıdır?

Havaların ısınmasıyla ve yağmurların başlamasıyla salyangozları sayısında çok fazla artış görülür. İlkbahar ve yaz aylarında salyangoz ilaçlaması periyodik olarak yapılmalıdır. Bu aylarda sürekli çoğalmaya devam eden salyangoz ile ancak sık ilaçlama yapılarak mücadele edilebilir

  1. Salyangozla mücadele yöntemleri?

Salyangozla mücadele etmek için ilaçlama yapmak gerekir. Sayıları oldukça fazla olan ve bitkilerin kalitesini sürekli düşüren salyangozlar ilaçlanarak ancak yok edilebilir. Salyangoz mücadelesi için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Salyangoz ilaçlama, böcek ilaçlama işini sağlık bakanlığı onayı ile çalışan firmalar yapmalıdır. Ucuza mal edilmek istenen ilaçlamalarda yeterli ve kesin sonuçlar alınamaz.

Candemir İaçlama Şirketi olarak sizin için gerekli olan en kısa zamanda, acilen ve etkili İlaçlama için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Salyangoz Böceğinden kurtulma yollarıyla ilgili öneri,tavsiyeler veya uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz ön inceleme yapılması için

Haşere Kontrol ve ilaçlama Hizmetleri  Türkiye’yi arayın

Acil Haşere Böcek Hattı 7/24

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın